Сурфајте најдобрите бранови!

А сорта на сурфање дестинации низ целиот свет!

змејот сурфање - goSurf
промоција

Змејот-сурфање одмор во Кејп Верде - goSurf Зелено'ртски Острови

Зелено'ртски Острови е рај за спортови поврзани со ветрот. Поради локацијата и островската специфика, местото има многу разннобразни спотови, кои работат во различни услови. Без разлика дали сте почетник, напреднат или експерт, всеки е добре дошъл тук ... Основниот сезона на кайсърфинга на островите Зелено'ртски Острови е од ноември до април, кога брзината на ветрот е 10-15 километри во секунда, т.е зимските месеци. Ветрот е најсилен во јануари, февруари и март, додека април и мај се одлични месеци, бидејќи има постојан ветер и мирна водна површина.
Африка, Зелено'ртски Острови
12-19.01,2019
ново

КАЙТСЪРФ В Гърция GoSurf ";Lefkadi";

Лефкада е една од најпознатите дестинации за SMO на во Грција. Идеалните ветерни услови, комбинација со широкиот песочна плажа, прават местото идеално за возење на змејот, прошетки, шнорхелинг или одмор на плажа со Пијте во рака.
Грција, Lefkadi
ново

Екзотична сърф дестинация ";Никарагуа"; - GoSurf

Додека Бали и Португалија се познати и пренаселен сурфање дестинации, Никарагва, од друга страна, нуди можност да сурфате на напуштен плажи и да уживате во бескрајни бранови, магичен зајдисонца и коктели на плажа. Сурфање Кемп Никарагва е рај за сурферите и гарантирано ќе карате некои од најдобрите бранови во Централна Америка. Барате ли добар сурфање со убави глетки и помалку преполни спотови? Сурфање Кемп Никарагва е местото за вас!  ; Без разлика дали сте почетник или сурфате подолго време, областа околу Кемп нуди одлични услови за сите нивоа и одлични бранови во текот на целата година. Сместување Опис Цени Двокреветна соба Убава тивка соба со удобно брачен кревет, лоцирана на втор кат. Одлична тераса со поглед кон морето со отворен бамбус туш на покривот и величествена глетка кон џунглата. Вклучува секојдневна појадок и вечера, како и информации за локален сурфање. € 40 Вкупна соба Пространа заедничка соба за максимум 8 лица, сместени во комфорни бамбус кревети со соседното купатило со посебен тоалет и убава природна туш. . € 35 Цените се по лице на ден. Појадок и вечера секојдневен превоз од и до сурфање спотови сурфање со водич (насочување) од понеделник до сабота информации за локалните сурфање спотови Цената НЕ вклучува авионски билет
Никарагва, Централна Америка
365 дена

Запознај о. Бали и да научат да возиш сурфање

Најдобар начин да запознаеш остров Бали и да се научиш да возиш сурфање. Само за 385 евра / недела Самата помисла за о.Бали нè тера да мислиме за рај. Бали е повеќе од само уште туристичекса дестинација; тој е инспирација и стремеж ... тој е начин на живот!!!
Индонезија, во врска со. поени
целогодишна