Катеренето е религия –; Дряновски Манастир

Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
На влезот на Дряновския манастир. Местото е доста зафатен.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
првиот ден. В търсене на правилния подход до сектор “;до реката”;. Местото ме плени.

 ;

Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Алеята по която се стига до основния катерачен сектор “;стълбата”;. Доста пријатна за прошетка.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
;Полуострова на мечтите”; Ексклузивно рута со многу убави движења. Евал на H. Петков за линијата. Многу се изкефих. Маршрутата е целосно над реката дренови. За да тргнеш по линијата треба да траверсираш на водата. Можеби летото веќе водата ќе се повлечат.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Далечен изглед на сектор “;над вира”;. Алекс искачи маршрутата Фук. Една линија целосно во водилката со прецизни чекори.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Емо Колевски и друг амбициозен катерач изгражда стратегия за преминаване на тегавите маршрути в тавана на сектор “;до реката”;
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
За да стигнеме до најлесните правци, требаше да поминеме 2-3 пати реката Дряновска.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Повлече јажето после успешно искачување на Андаман. Прекрасно рута, кој препорачувам на секого. Многу различни движења.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
;Полуострова на мечтите”; нуди одлично качување на реката дренови.

 ;

Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Поддршката од подолу е исклучително важна.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Младия дякон се бори с маршрут “;Съновидение”; иако, дека се искачи за прв пат момчето има профит и не се дава лесно.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Тегаво движење за да излезеш од таванот. Додека гледавме и поддржувавме Емо си виѓаваше, дека работите се на влакно. Успеа да го направи, но малку нагоре се испумпуваат и на чекор од финалето паѓа.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
;Фук”; с трудност 6б в сектор “;над вира”;. Целосно во водилката, што бара добра работа со нозе.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Емо Колевски се бори за onsight на маршрута “;real fight extended”;. благо 8а. Излегува, дека во горнатачаст паѓа. Но утредента за загревање го прави чисто. машина
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Исклучителна глетка на реката дренови.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Уште преминување на Дряновската реката. Тука зад секој свиок се открива нов објект. Дано по наскоро се развива повечко правци за не толку добрите.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Првото премин на реката дренови. Работата беше пипкава. Водата не беше многу студена, но не мислам, дека некои од нас сакаше да се навлажни и тоа токму во почетокот на денот.
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
опитваме да се доберем до катерачния обект “;до реката”;
dryanovo_boruna_zdravets
Почетокот на марштур здравец од сектор Борут. изгледа трошлив, но по маршрутата немаше ронливи или отцепување делови.

 ;

Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Алекс излегува од пасуси зона. Од тука може да се олабават и да уживате во пријатните движења на височина.

 ;

Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Успешно изкатерване на рута здравец. Релативно долг спортски рута целосно болтиран. Во поголемиот дел од маршрутата е во водилката и држи долго време категорија. Не е за потценување
Качувач објект Дряновски Манастир - ОДАТ ВО ЖИВО
Вре ме е да се прибира дома. Малку ризична работа. Решивме да се избере друга патека за да не минуваме повторно преку реката. Таа се покажа опасна, бидејќи тука поминува регуларниот воз. Кога видовме на каде нè води патеката по стар индијански метод проверивме дали возот се приближува и шините вибрираат.

 ;

Исто така ќе ви се допадне

Феноменален 非凡 的 Кина - ";GoExplore China";

Една феноменамна екскурзија до Кина, која ќе ни запознае со културата, историјата, и разновидниот животен стандард. Многоликата туристическа дестинация Най-ценното
Shenzhen, Yangshuo, Кина, Хонг-Конг
9-23.03,2019
ново

Ски одмор во Бугарија - GoSki ,,МУРИТЕ Клуб Хотел';';

БЕСТ планински КЛУБ ХОТЕЛ ЗА 2012 год. Омилено место на многумина уште од 2008г., познат тогаш како White Fir Valley,
Банско, бугарија
зима 2018/19

Ски одмор во Бугарија - GoSki Пампорово

Повелете во издвоени-Хотел "проследување Ризорт" к.к. Пампорово, за да го поминете незаборавен одмор со вашето семејство или да споделите специјални
бугарија, Пампорово
зима 2018/19

Нуркачка сафари во Колумбија - GoDive ";Malpelo";

Нуркање во Малпело - нашиот личен фаворит! островот (врв на подводна планина) се крева од водата во средината на Тихиот
Malpelo, Колумбија
7-17 Окт. 2019

Ски во Француските Алпи - goSki ";Les 3 Valleys";

Les 3 Vallées® e најголемата ски зона во светот и опфаќа светски познатите ски одморалишта Courchevel,Вал Торенс, Meribel, Les Manuires,
Crouchavel, На 3 Долините, Meribel, Вал Торенс
зима 2018/19

Ски во Италија - goSki ";Val di Sole";

Прекрасна ски одмор во долината Вал ди Соле, Италија ... многу снег! Благодарение на својата единствена локација меѓу највисоките врвови на
Val di Sole, Италија
23.02-02.03,2019

Ски во Австрија - ски, СПА И УЕЛНЕС ";goSki Bad Kleinkirchheim";

Без разлика дали ски, аикидо, ски трчање, спуст со санка, зимски туризам, или уметничко мраз - зима во Бад Клайнкирххайм
Bad Kleinkirchham, Австрија
зима 2018/19
змејот сурфање - goSurf
промоција

Змејот-сурфање одмор во Кејп Верде - goSurf Зелено'ртски Острови

Зелено'ртски Острови е рај за спортови поврзани со ветрот. Поради локацијата и островската специфика, местото има многу разннобразни спотови, кои
Африка, Зелено'ртски Острови
12-19.01,2019

Ски одмор во Франција - GoSki ";Serre Chevalier";

Serre Chevalier е еден од најпознатите и посетувани од Бугари летувалишта во Француските Алпи. Уживајте ски одмор со
Serre Шевалие, Француски Алпи
2-9.02.19

Куба - Градините на Кралицата - GoDive ";Cuba";

Куба е коцка! економски сиромашни, но културно богати; видливо претерани, но архитектонско величествени; грешен, но истовремено чудно возбудуваат. кубанската
Градините на Кралицата, Куба, Хавана
09.03,19-16.03.19

Патување низ Виетнам и Камбоџа

 ; Датум: 29.10.2018 - 07.11.2018 - 10 дена / 7 ноќевања / 7 закуски / 6 ручекот / 2 вечери Маршрутата:
Виетнам и Камбоџа
2018/10/29 - 2018/11/07

ИСЛАНД

Обвиен во мистиката на северните народи, Исланд е една од најинтересните земји во Европа. Ако некаде на Стариот континент се
Исланд
11.09-17.09.2018g.

КАЙТСЪРФ В Гърция GoSurf ";Lefkadi";

Лефкада е една од најпознатите дестинации за SMO на во Грција. Идеалните ветерни услови, комбинација со широкиот песочна плажа, прават местото
Грција, Lefkadi

Вили во Бали - GoExplore ";BALI";

Лоциран на југоисточното крајбрежје на Бали, во најпознатиот и тивок регион на островот - Nusa Dua, комплексот од три луксузни
Бали, Индонезија, Nusa Dua
Искачување на Монблан од јужната, италијанска страна
исцрпен

Искачување на Монблан од јужната, италијанска страна!

Искачување на највисокиот врв на Алпите- Монблан 4810м. i VR. Гран Парадизо 4061м. десетдневниот програма. јужната страна (италијанската) на Монблан
Алпи, Монблан
12-21.07,2018

Екзотична сърф дестинация ";Никарагуа"; - GoSurf

Додека Бали и Португалија се познати и пренаселен сурфање дестинации, Никарагва, од друга страна, нуди можност да сурфате на напуштен плажи
Никарагва, Централна Америка
365 дена
промоција

Ски во Италија - GoSki ";Dolomites Super Ski";

Екслузивна ски вакацния во Италијанските Алпи, Доломити, Вал ди Фаса. Докажано најубавата планина во светот! Место познато со неверојатни најубавите
Доломити, Вал ди Fassa, Италија
зима 2018/19
ски одмор во Австрија
промоција

Ски одмор во Франција - GoSki ";Les 2 Alps";

Les 2 Alps е еден од најпознатите и посетувани од Бугари летувалишта во Француските Алпи. Уживајте ски одмор
2 Алпите, Француски Алпи
зима 2018/19

Запознај о. Бали и да научат да возиш сурфање

Најдобар начин да запознаеш остров Бали и да се научиш да возиш сурфање. Само за 385 евра / недела Самата помисла за
Индонезија, во врска со. поени
целогодишна

Рафтинг на реката. контејнер - Најголемиот кањон во Европа - GoRaft

Дојди со нас на рафтинг авантура и џип сафари каде ќе яхнем белата пена на Тара и ќе уживаме величествени
Босна и Херцеговина, Тара кањонот на реката
30.04 –; 30.09,2018
Малдивите принцезата - одат во живо
исцрпен

Пловидба и нуркање Сафари - GoDive ";Maldives";

Нуркање и летање со луксузна јахта низ Малдиви совршена комбинација на едно извонредно авантура, нуркање и одмор. Можноста да разгледате
Азија, Малдиви
4-11.02,2018

Ски вакацния во Франција - GoSki ";Val Thorens";

Ски одмор во највисокиот алпски одморалиште во Европа, Вал Торенс. Францускиот одморалиште е дел од Les 3 Valleys и популарните
Вал Торенс, Француски Алпи
24-31.03,2018

за авторот

mm
Evlogi Kirov
Eнтусиаст-приключенец на име Евлоги Бирбочуков, позната меѓу своите пријатели како Оги. Овој тип сака да патува и да бара предизвици во сè, до што ќе се допре. Имал можноста да се доживее од различни авантури и емоции во целиот свет, Евлоги сака да го сподели тоа чувство со светот и најмногу со овие, кои се подготвени. Како гласи познатата будистичка поговорка "кога ученикот е подготвен, наставникот ќе се појави ".

коментари

Оставете Одговор