;Градините на Кралицата”; или наричани още “;Карибския Галапагос”; претставуваат третата по големина гребени систем во светот, која гарантира блиска средба со крокодили, бројни видови ајкули и големи риби. Куба е дестинација создадена за нуркачи! Гмуркането в Jardines de la Reina

 ; Приказната за мојот прв скок со падобран започна од еден пијалок во барот и дискутирање на соништа! Стоевме и си разговаравме со Маја за скокање со падобран, зашто брат нејзино практикуваше наоколу овој спорт, а на неа и претстоеше наскоро да

Прашните улици и истински усмивки Преобладаващото население са мюсюлмани и основния град –; престолнина на провинцијата е Матарам. Сурфање за мене не е само едно вредно само по себе патување во потрага по брановите и возењето. Тој е нешто многу посложено, поврзано со

И Грците си имаат оро. Застануваме на грчка бензинска пумпа и што да видиме, собрале се еден автобус луѓе и си играат оро. 5:30 наутро на пат за Грција. Времето изгледа ветувачки во нашата насока. Погледот од ресторанот на кампот.

"Испразните вашиот ум, бъди безформен –; како вода. ; Водата може да се кандидира и може да беснее. биди вода, пријателе. "За три пива време најави сме датум и сме организирале група: Годишната турнеја на Тасос ќе се одржи на крајот

/ 22.04.2017 / Поглед кон Софија. Градот е потонат во ниска облачно или смог? Вие како мислите? По повеќе од еден месец топло време. Луѓето почнаа да се подготват за летото. Гледаат се авантурист со кратки ракави и кратки гаќи. Самиот јас мислев

 ; Велигден загатката Големо прашував, големо маене, што да правиме за време на Велигденските празници. Уште од март месец заваляха понуди, дали да не се оди во Грција на Метеора, дали пак да не отскокна до Црното Море, малку да

Темна Индија Тоа нуркање никогаш нема да го заборавам. Дури ми е чудно, како може толку време да е минато оттогаш и јас да не сум напишал и два реда за тоа. Најмногу емоционалната мојот нуркање! Нема што да се лажеме,

Длабоко во џунглата и поблиску до природата - сурфање во Саварна / Јули-Август 2014 / Сакам да се заблагодарам на семејството за поддршката и на моите пријатели за тоа, дека секогаш ме надъхвали да правам работите, кои сакам и да бидам