Феноменален 非凡 的 Кина - ";GoExplore China";

Една феноменамна екскурзија до Кина, која ќе ни запознае со културата, историјата, и разновидниот животен стандард. Многоликата туристичка дестинација Највредното
Шенжен, Yangshuo, Кина, Хонг-Конг
5-19.06.2019

Меката на планините Непал - GoExplore ";Nepal";

Рајот за сите љубители на планините, Непал е комбинация от Хималайски гледки, златни храмови, шармантна планинско село и дивиот свет,
Everest, kathmandu, Непал
2-13.11.2019
ново

Ски одмор во Бугарија - GoSki ,,МУРИТЕ Клуб Хотел';';

БЕСТ планински КЛУБ ХОТЕЛ ЗА 2012 год. Омилено место на многумина уште од 2008г., познат тогаш како White Fir Valley,
Банско, бугарија
зима 2018/19

Ски одмор во Франција - GoSki ";Serre Chevalier";

Serre Chevalier е еден од најпознатите и посетувани од Бугари летувалишта во Француските Алпи. Уживајте ски одмор со
Serre Шевалие, Француски Алпи
2-9.02.19

Ски одмор во Бугарија - GoSki Пампорово

Повелете во издвоени-Хотел "проследување Ризорт" к.к. Пампорово, за да го поминете незаборавен одмор со вашето семејство или да споделите специјални
бугарија, Пампорово
зима 2018/19

Нуркачка сафари во Колумбија - GoDive ";Malpelo";

Нуркање во Малпело - нашиот личен фаворит! островот (врв на подводна планина) се крева од водата во средината на Тихиот
Malpelo, Колумбија
7-17 Окт. 2019
змејот сурфање - goSurf
промоција

Змејот-сурфање одмор во Кејп Верде - goSurf Зелено'ртски Острови

Зелено'ртски Острови е рај за спортови поврзани со ветрот. Поради локацијата и островската специфика, местото има многу разннобразни спотови, кои
Африка, Зелено'ртски Острови
12-19.01,2019

Ски во Австрија - ски, СПА И УЕЛНЕС ";goSki Bad Kleinkirchheim";

Без разлика дали ски, аикидо, ски трчање, спуст со санка, зимски туризам, или уметничко мраз - зима во Бад Клайнкирххайм
Bad Kleinkirchham, Австрија
зима 2018/19

Ски во Италија - goSki ";Val di Sole";

Прекрасна ски одмор во долината Вал ди Соле, Италија ... многу снег! Благодарение на својата единствена локација меѓу највисоките врвови на
Val di Sole, Италија
23.02-02.03,2019
ски одмор во Австрија
промоција

Ски одмор во Франција - GoSki ";Les 2 Alps";

Les 2 Alps е еден од најпознатите и посетувани од Бугари летувалишта во Француските Алпи. Уживајте ски одмор
2 Алпите, Француски Алпи
зима 2018/19

објавување

goski - хижа Рилски Езера golive.bg

Придобивките од Скијање

Студија од Џејсон Рингенберг | 20 януари, 2019  ; Една од најдобрите работи на скијањето е, дека е одлична вежба за вашето тело,
уште

Коментари и проценки

Грасиела

Ски одмор во Франција - GoSki ";Les 2 Alps";

прекрасно место! Одморалиштето е многу китен, нуди како многу можности за возење, така и за забава откако лифтовите затворат. Евлоги беше секогаш во пресрет со информации од секаков тип, исклучително позитивна личност!

Виктор

Ски вакацния во Франција - GoSki ";Val Thorens";

Тоа беше perferct! на llocation (ски-во ски надвор) е многу погодно да се започне вашиот ски ден на падините директно од ски соба. Evlogi (одат во живо) vas многу пријателски и helpfull и јас верувам почнавме долготраен пријателство. Силно препорачувам Вал Торенс до ски љубовници како вистински ски рај. Ви благодариме Евлоги (одат во живо) за таква прекрасна искуство.

Избери според

активност

Што навистина сакаш? Што те тера да гори? Како сакаш да живееш живот?

Пишувајќи тоа, зборовите на Алан Вотс кънтят во мојата глава:

"Подобро да имаш краток живот, исполнет со тоа, што ти се допаѓа да правиш, отколку долг живот, мозочен по беден начин. "

ние од ОДАТ ВО ЖИВО сакаме да ви покажеме една друга перспектива на животот, таков, каков што го гледаат Авантуристи. Не е потребно планот да се збуни, за да попаднеш во авантура, доволно е да ја премине границата на смиреноста зона. Затоа, станете од каучот, исклучете го телевизорот, заборавете за малку на еднообразна секојдневие и дојдете со нас: ОДАТ ВО ЖИВО Вашиот живот!

Изберете патување со

дестинација

Алпите
Алпите
Куба
Куба
Индонезија
Индонезија
Италија
Италија
Килиманџаро
Килиманџаро
2 Алпите
2 Алпите
Les Arcs
Les Arcs
Livigno
Livigno
Малдивите
Малдивите
Мароко
Мароко
Paradiski
Paradiski
Раџа Ampat
Раџа Ampat
Рилски езера
Рилски езера
Вал Торенс
Вал Торенс