Първи стъпки в леденото катерене –; Боянски Водопад

мраз Маратон

Видео + Раскажувањето на слики за мојот прв судир со мраз качување. Доста провокативно хоби, што сметам, дека ќе се претвори во моја страст. опасно, изиксващо добра физичка подготовка, мраз качување е еден активности, која предизвикува неверојатно чувство за слобода и среќа! Ендорфин за мозокот со долготраен ефект.

Кадрите не се многу професионални, но пак се спомен се еден невроятен ден на многу силни емоции.

Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Од тука натаму сме без автомобили. Малку да се одмориме од градското секојдневие и зуи.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Сонцето се прокрадва меѓу дрвјата. Чувството да се предвижваш во зима Гора е незаборавно.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Патеката до водопадите поминува низ живописно Поточно во шумата.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Во далечината меѓу мъгливината се гледа Софија. Единствената европска престолнина со планина над 2000 метри во двор.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Рапелираме бавно по стана на водопадот, додека проценуваат состојбата на мразот. На места е доста истенчување и треба да се внимава со оптеретеноста.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Јасно се сеќавам моментот на излегување од каминот. Лек настрешница, Црпење раце и тешко дишење. Мраз летала во сите правци, додека се обидувам брзо да издрапам завршните метри во настрешница.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Борба со ледената каминот
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
Александар Георгиев
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
вистински емоции. Александар Цанков
мраз Маратон
Еден одличен ден на Боянския Водопад. Успеавме да затвориме најзапаметени сезоната на мраз качување.
Бојана водопад - Качување по мраз Dec.16 - ОДАТ ВО ЖИВО
По извонредната ледена програма, со голем Би требало присядаме на клупата со поглед кон Софија.
Една горда слика за спомен од убавиот ден.

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

 ;

слични авантури

ново

Ски одмор во Бугарија - GoSki ,,МУРИТЕ Клуб Хотел';';

БЕСТ планински КЛУБ ХОТЕЛ ЗА 2012 год. Омилено место на многумина уште од 2008г., познат тогаш како White Fir Valley,
Банско, бугарија
зима 2018/19

Ски одмор во Бугарија - GoSki Пампорово

Повелете во издвоени-Хотел "проследување Ризорт" к.к. Пампорово, за да го поминете незаборавен одмор со вашето семејство или да споделите специјални
бугарија, Пампорово
зима 2018/19

Ски во Француските Алпи - goSki ";Les 3 Valleys";

Les 3 Vallées® e најголемата ски зона во светот и опфаќа светски познатите ски одморалишта Courchevel,Вал Торенс, Meribel, Les Manuires,
Crouchavel, На 3 Долините, Meribel, Вал Торенс
зима 2018/19

Ски во Италија - goSki ";Val di Sole";

Прекрасна ски одмор во долината Вал ди Соле, Италија ... многу снег! Благодарение на својата единствена локација меѓу највисоките врвови на
Val di Sole, Италија
23.02-02.03,2019

Ски во Австрија - ски, СПА И УЕЛНЕС ";goSki Bad Kleinkirchheim";

Без разлика дали ски, аикидо, ски трчање, спуст со санка, зимски туризам, или уметничко мраз - зима во Бад Клайнкирххайм
Bad Kleinkirchham, Австрија
зима 2018/19

Ски одмор во Франција - GoSki ";Serre Chevalier";

Serre Chevalier е еден од најпознатите и посетувани од Бугари летувалишта во Француските Алпи. Уживајте ски одмор со
Serre Шевалие, Француски Алпи
2-9.02.19
Искачување на Монблан од јужната, италијанска страна
исцрпен

Искачување на Монблан од јужната, италијанска страна!

Искачување на највисокиот врв на Алпите- Монблан 4810м. i VR. Гран Парадизо 4061м. десетдневниот програма. јужната страна (италијанската) на Монблан
Алпи, Монблан
12-21.07,2018
промоција

Ски во Италија - GoSki ";Dolomites Super Ski";

Екслузивна ски вакацния во Италијанските Алпи, Доломити, Вал ди Фаса. Докажано најубавата планина во светот! Место познато со неверојатни најубавите
Доломити, Вал ди Fassa, Италија
зима 2018/19
ски одмор во Австрија
промоција

Ски одмор во Франција - GoSki ";Les 2 Alps";

Les 2 Alps е еден од најпознатите и посетувани од Бугари летувалишта во Француските Алпи. Уживајте ски одмор
2 Алпите, Француски Алпи
зима 2018/19

Ски вакацния во Франција - GoSki ";Val Thorens";

Ски одмор во највисокиот алпски одморалиште во Европа, Вал Торенс. Францускиот одморалиште е дел од Les 3 Valleys и популарните
Вал Торенс, Француски Алпи
24-31.03,2018

за авторот

mm
Evlogi Kirov
Eнтусиаст-приключенец на име Евлоги Бирбочуков, позната меѓу своите пријатели како Оги. Овој тип сака да патува и да бара предизвици во сè, до што ќе се допре. Имал можноста да се доживее од различни авантури и емоции во целиот свет, Евлоги сака да го сподели тоа чувство со светот и најмногу со овие, кои се подготвени. Како гласи познатата будистичка поговорка "кога ученикот е подготвен, наставникот ќе се појави ".

коментари

Оставете Одговор